tesar.az.montaze@centrum.cz

Místo pro Vaše kontaktní údaje.

Kamouflage olova



 
   Prozradím vám výrobu klasických olov, které jsem obarvil práškovou barvou (Konacitem) a následně obalil v suché hlíně.
   Co se týče takto kamuflovaných olov, tak vlastně obarvování pomocí klasické práškové barvy bylo popsáno již mnohokrát, ale i přesto ve zkratce popíši :
 Odlitá olůvka se musí nahřát na teplotu 160˚C, aby se barva k olovům přilepila a roztavila. Jsou dvě možnosti jak toho docílit. Buď pomocí ruční pistole na plynovou bombičku, nebo mě napadlo si vyrobit takový přípravek do elektrického sporáku. Pomocí pistole olůvka, která držíte v kleštích nahřejete, až začne bělat ( chce to cvik a dostat do oka tu správnou teplotu) a potom ho obalíte v práškové barvě. Je nutností, aby prášková barva byla neustále nakypřená a nebyla stlačená. Dělalo by vám to problémy při obarvování. Pokud mělo olovo tu správnou teplotu, tak se barva na olovu bez problému roztavila.
   Teď musíte jednat rychle a ještě vřelé olovo s nevytvrdlou barvou hodit do plechovky ve které máte připravenou drcenou suchou hlínu. Ta se nalepí do barvy a po schladnutí perfektně drží. Nejlepší na obalení je suchý jíl. Tak to je jede způsob na obarvení olov.
 Teď vám popíši ten druhý pomocí přípravku v elektrické troubě. Výroba tohoto přípravku není složitá,k je to plech s hrazdou na které na háčky zavěsíte olovo.
 
 
 
   Zapnete si elektrickou troubu na 160˚C a necháte ji vyhřát na požadovanou teplotu. Na přípravek pomocí háčků upevníte potřebné množství olov. Přípravek vložíte na 30 minut do trouby a necháte olovo vyhřát na požadovanou teplotu 160˚C. Vyndáte přípravek s vyhřátými olovy a co nejrychleji je vymácháte v práškové barvě. Pokud je budete chtít ještě obalit v hlíně, tak co nejrychleji je oválíte v drcené suché hlíně. Ještě Vám popíši jak dobarvit ty klasická olůvka v troubě, aby vzhled a kvalita barvy byla 100 %.
   Přípravek jste vyjmuli z trouby a olova mají požadovanou teplotu. Co nejrychleji je oválíte v práškové barvě a obalené je pověsíte zpět na přípravek. Takto si připravíte všechny olova, které jste měli předehřáté.
   Zapnete troubu na 200˚C a necháte ji vyhřát. Vložíte do trouby přípravek s olovy a necháte zhruba 30 minut v troubě. Barva se nádherně rozteče, nebude spálená a olova budou 100%.
   Po 30 minutách vyndáte přípravek a olova necháte samovolně zchladnout. Nezachlazujte je, barva by ztratila na tvrdosti a loupala by se.
   Tak to je vše, takto máte malou domácí vypalovací pec. Ještě jsem zapomněl napsat, že při vypalování nedovírejte dvířka trouby, aby měli kudy unikat zplodiny a nenahromadily se v troubě. Jistota je jistota, stačí nechat 1 cm. škvíru.
Petrův Zdar - Karel Stehlík - Kapřířízek
 
 
  

Průměrná známka: 2,00

Komentář ke článku (0)